10 wrogów Twojego piękna

Są produkty, bez których nie potrafimy się obejść. Kieliszek wieczornego wina na rozluźnienie, ulubiona czekolada do lektury, czy popcorn do filmu. Są potrawy, które nasze kubki smakowe doskonale pamiętają jeszcze z dzieciństwa. To, że kojarzą nam się dobrze, nie znaczy, że pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu. Wręcz przeciwnie – przyspieszają procesy starzenia, dodają zbędnych kilogramów, pogarszają stan cery i wpędzają w huśtawkę nastrojów.
Wrogowie piękna. Poznaj ich już dzisiaj.

Alkohol
Żadna niespodzianka, prawda? Alkohol, czyli cukier prosty, niszczy naszą wątrobę, doprowadza ją do ruiny, zaburza oczyszczanie i odtruwanie organizmu oraz gospodarkę hormonalną.

Cukier
Czy wiesz, że wystarczy raz go spróbować, aby uzależnić się na całe życie? Ale to nie koniec jego przewinień – wywołuje stany zapalne, prowadzi do niekontrolowanych zachcianek
i zakwasza. Chcesz z niego zrezygnować? Nie oszukuj siebie sztucznymi słodzikami, które zaburzą poziom cukru we krwi oraz spowodują wzdęcia.

Gluten
Ten obecnie bardzo popularny uczuleniowiec, który często prowadzi do problemów
z trawieniem, a także stanów zapalnych, siejących  spustoszenie na twojej skórze.

Kofeina
Większość z nas już dawno przestała reagować na działanie kofeiny. Część – nie pije jej
w prawdziwym wydaniu. Prawdą jest, że dodaje energii na chwilę, by później podwyższyć poziom hormonu stresu i przeszkodzić organizmowi w przyswojeniu kluczowych minerałów.

Mięso (z hodowli przemysłowej)
Zaróżowione, pachnące, uśmiechające się do nas zza szyby sklepowej – większość z tych cudaków jest źródłem niechcianych hormonów oraz antybiotyków, a ze względu na obecność kwasów omega-6 – zakwasza i wywołuje stany zapalne.

Nabiał
Masz problem z trądzikiem lub z trawieniem? Możliwe, że nie tolerujesz nabiału. Spróbuj kupować nabiał organiczny i unikać sztucznych dodatków.

Napoje gazowane
Oprócz tego, że działają rakotwórczo, negatywnie wpływają na wagę, przyśpieszają procesy starzenia oraz pogłębiają zmarszczki.

Grillowane potrawy
Czy jest coś lepszego od weekendowego grilla w gronie przyjaciół? Jest. Grono przyjaciół bez grilla.
A tak naprawdę – przypalone, zgrillowane jedzenie traci wartości odżywcze i przyspiesza procesy starzenia.

Na naszej liście są również rośliny pryskane pestycydami, przetworzona żywność oraz żywność
w puszkach. Wiosna to najwyższy czas, aby zadbać o siebie i świadomie podejść do spraw związanych
z żywieniem. Chcesz mieć piękną cerę i lśniące włosy? Nie inwestuj w kolejne kosmetyki, a zdrowe jedzenie.

Który wróg piękna towarzyszy ci od lat?

Bibliografia:
Jolene Hart, Eat pretty. Jedz i bądź piękna.

Komentarze