Jak domowymi metodami wzmocnić włosy?

Z tego artykułu dowiesz się, jak stosować popularne zioła i rośliny w celu poprawy jakości włosów. Dzięki poniższym przepisom nie tylko wzmocnisz włosy, ale również wzmożesz ich porost i ograniczysz rozdwajanie. Ponadto nawilżysz skórę głowy, zredukujesz łupież i zmniejszysz przetłuszczanie się włosów.

1. Zielona herbata
Każdy z nas zna zieloną herbatę, która jest jedną z najzdrowszych herbat. Głównie stosujemy ją jako napój, który korzystnie wpływa na układ krążenia i odporność. Jednakże ma ona wiele innych właściwości, o których mało kto słyszał. Dzięki zawartości rzadko spotykanego antyoksydantu o nazwie EGCG herbata ta korzystnie wpływa na włosy. Regularne stosowanie zielonej herbaty wydłuża mieszki włosowe (włosy stają się silniejsze i rzadziej wypadają) oraz stymuluje wzrost nowych włosów. Ponadto zawarty w składzie pantenol oraz witamina B5 nawilżają włosy, skórę głowy i chronią przed rozdwajaniem się końcówek.

Zielona herbata ma jeszcze jedną ważną właściwość, a mianowicie odpowiada za podnoszenie poziomu globulin (SHBG). Dlatego też w pewnym stopniu przeciwdziała aktywnym formą testosteronu, który jest powodem łysienia (typu męskiego). Płukanki z zielonej herbaty minimalizują łuszczenie się skóry, co ogranicza łupież, ale w tym przypadku warto dodatkowo stosować szampon przeciwłupieżowy, ponieważ łupież głównie powstaje przez drożdżaki o nazwie Malassezia.

Ekstrakt z zielonej herbaty znajdziecie w cukierkach i dropsach Verbena. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o nich więcej.

 

Jak wykonać płukankę do włosów z zielonej herbaty?

W tym artykule podam dwa przepisy na płukanki do włosów. Pierwsza wskazana jest przy suchych i zniszczonych włosach, natomiast druga przy łupieżu.

Składniki do wykonania płukanki dla suchych i zniszczonych włosów:

  • 2 łyżeczki zielonej herbaty,
  • 3 szklanki wody.

Wykonanie: Wymieszaj powyższe składniki, a następnie wykonaj napar. Najlepiej parzyć w wodzie o około 70-90 stopni Celsjusza przez około 2 minuty. Czekamy, aż napar osiągnie niższą temperaturę około 30-40 stopni. Tak powstały napar odcedzamy. Na początku myjemy głowę szamponem, a następnie spłukujemy szampon wcześniej przygotowanym naparem z zielonej herbaty.

Składniki do wykonania płukani przeciwłupieżowej:

  • Szampon przeciwłupieżowy,
  • Przygotowana wcześniej płukanka z zielonej herbaty przedstawiona wyżej.

Wykonanie: W tym przypadku myjemy głowę szamponem przeciwłupieżowym, a następnie spłukujemy go za pomocą wcześniej przygotowanego naparu.

2. Szałwia.

Kolejną metodą na mocne i odżywione włosy jest płukanka na bazie szałwii. Szczególnie jest ona przeznaczona dla szatynek, ponieważ regularne stosowanie lekko przyciemnia naturalny kolor włosów. Ponadto szałwia przyczynia się do lekkiego wyprostowania włosów.

Głównymi zaletami jest bogaty skład w garbniki, kwasy organiczne, karoten oraz witaminy A, C oraz z grupy B. Ponadto znajdziemy w niej liczne minerały: potas, cynk, żelazo, magnez i wapń. Jak widzimy, szałwia ma wszystkie najważniejsze minerały dla zdrowych i mocnych włosów. Regularne stosowanie płukanek szałwiowych prowadzi do wzmocnienia włosów od samej struktury, ponadto odżywia cebulki włosów. Taka płukanka zmniejsza ilość wydzielanego łoju, dzięki temu włosy się wolniej przetłuszczają.

Składniki do wykonania płukanki:

  • Około 12 gramów liści szałwii (suszonej),
  • Litr wody.

Wykonanie: Suszone liście szałwii umieszczamy w naczyniu, następnie zalewamy wrzątkiem. Parzymy pod przykryciem, aż do momentu ostudzenia. Zawartość odcedzamy i gotowe! Tak samo, jak w przypadku płukanki z zielonej herbaty, pierw stosujemy szampon, a następnie spłukujemy naparem z szałwii.

Więcej ciekawych przepisów, które pozwolą Ci uzyskać silne włosy znajdziesz tutaj.

Autor: Artur Topolski

Komentarze