Jak oczyścić organizm od wewnątrz?

Codziennie dostarczamy do organizmu wiele różnego rodzaju toksyn. Mogą one pochodzić z zanieczyszczonego powietrza, przetworzonego jedzenia, konserwantów czy nawet leków. Niekorzystne toksyny pojawiają się również w wyniku przemian materii. Substancje te rozprowadzane są przez krew po całym naszym organizmie. Z czasem nagromadzone toksyny mogą powodować przeróżne choroby wątroby, nerek, czy nawet płuc.

Poniżej przedstawiam sprawdzone metody na oczyszczenie organizmu:

1. Oczyszczanie krwi.

Oczyszczanie tą metodą powinno wykonywać się jedynie raz do roku. Czego będziemy potrzebować?

  • 2 szklanki miodu,
  • 1 szklanka nasion kopru włoskiego,
  • 2 łyżki korzenia kozłka lekarskiego – koniecznie zmielonego.

Do tej mieszanki powinniśmy użyć miodu gryczanego, ponieważ to on posiada najlepsze właściwości wpływające na krew. Miód ten w swoim składzie posiada rutynę, która pochodzi z gryki. Rutyna odpowiada za oczyszczanie oraz regenerację naczyń włosowatych. Dzięki temu stają się one bardziej elastyczne i wytrzymałe.

Wykonanie: Gdy już zdobędziemy wszystkie niezbędne składniki, należy wszystko wlać do dużego garnka (poza miodem), a następnie zalać około 1 litrem przygotowanej wody. Pod taką postacią gotujemy naszą miksturę przez około 2 minuty od momentu wrzenia. Gdy nasz eliksir trochę ostygnie, dodajemy miód. Produkt trzymamy w lodówce. Spożywamy 1 łyżkę 30 minut przed jedzeniem (max 3 razy dziennie).

2. Oczyszczanie z metali ciężkich.

Spirulina składa się z dużej ilości antyoksydantów, chlorofilu, a także bogata jest w witaminy i minerały. Najważniejszą właściwością spiruliny jest jej zdolność do alkalizowania wątroby, dzięki temu lepiej ona pracuje i oczyszcza organizm. Natomiast chlorofil pozwala pozbyć się z organizmu metali ciężkich, toksyn oraz innych zanieczyszczeń, które płyną wraz z krwią. Przy wyborze spiruliny warto zwrócić uwagę, czy produkt zawiera 100 procent spiruliny w proszku, ponadto warto sprawdzić, czy posiada certyfikat jakości.

3. Ogólne oczyszczanie organizmu.

Do ogólnego oczyszczania organizmu warto wybrać winogrona oraz aloes. Oczyszczająca kuracja z winogron powinna trwać przynajmniej jeden miesiąc. Podczas niej warto ograniczyć w swojej diecie mięso i wędliny. Przede wszystkim winogrona działają moczopędnie, a także odkwaszają organizm i przyspieszają przemianę materii. Winogrona są bogate w błonnik oraz składniki mineralne. Błonnik pęcznieje w jelitach, co stymuluje pracę jelit. Ponadto za pomocą regularnego spożywania winogron możemy wyeliminować wzdęcia oraz zaparcia. Aby osiągnąć wyżej wymienione efekty, należy jeść winogrona wraz ze skórką oraz pestkami.

Natomiast sok aloesowy również oczyszcza organizm oraz działa lekko przeczyszczająco. Dlatego też często stosowany jest przy zaparciach. Główną zaletą picia soków aloesowych jest oczyszczenie złogów jelitowych oraz toksyn znajdujących się w komórkach organizmu. Soki aloesowe bogate są w aminokwasy, witaminy i minerały, które nawilżają błony śluzowe oraz łagodzą podrażnienia. Dlatego też nadaje się przy problemach z trawieniem. Ze względu na obecność witaminy E, B, C oraz kwasu foliowego, sok aloesowy wspiera naturalną odporność organizmu.

Ekstrakt z winogrona i aloesu znajdziecie w żelkach Verbena. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Autor: Artur Topolski

Komentarze