Jak za pomocą ziół można poprawić metabolizm?

Zbliżamy się do wiosny wielkimi krokami. Zapewne większość z Was chce wyglądać nienagannie. W telewizji, czy też w radiu możemy spotkać wiele suplementów, które tak naprawdę mają niewielki wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Każdy z nas musi pamiętać, że poza preparatami ułatwiającymi spalanie tłuszczu ważniejsza jest dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Przy takim połączeniu warto stosować zioła, które poprawiają metabolizm oraz przyspieszają spalanie tłuszczu. Ich działanie głównie polega na przyspieszeniu transportu komórek tłuszczowych do mięśni, gdzie są szybko spalane.

Które zioła przyspieszają metabolizm?

W przyrodzie możemy spotkać wiele ziół, które ułatwią nam proces odchudzania.

1. Zielona herbata

Każdy z nas zna zieloną herbatę, ale czy wiedzieliście o jej właściwościach odchudzających? Herbata ta ma w składzie kofeinę, które odpowiada za napływ energii, a także przyspiesza proces termogenezy. Polega ona na produkcji ciepła, podobny efekt uzyskujemy po spożyciu pokarmu lub ostrych przypraw typu chili. W wyniku wzrostu temperatury dochodzi do wydatku energetycznego, w wyniku którego tracimy kalorie. Jeśli dobrze wykorzystamy tę właściwość, to dziennie możemy w ten sposób spalić od 100 do 250 kcal!

Zielona herbata ma zdolność do hamowania enzymu o nazwie katecholo-O-metylotransferazy, który znajduje się w naszym mózgu. Odpowiada on między innymi za apetyt. Ponadto herbata ta ma zdolności oczyszczanie organizmu.

Zapewne większość z Was słyszała, iż to właśnie czerwona herbata ułatwia spalanie tłuszczu. Oczywiście jest to prawda, ale nie jest to jedyna herbata pomagająca w odchudzania. Dobrym rozwiązaniem jest również zielona herbata, która działa moczopędnie, co pomaga w oczyszczaniu organizmu.

Ekstrakt z zielonej herbaty znajdziecie w cukierkach i dropsach Verbena. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o nich więcej.


2. Pokrzywa indyjska

Sprawdzonym środkiem na odchudzanie jest pokrzywa indyjska. Świetnie usprawnia proces odchudzania, ponieważ wpływa na wzrost produkcji adenylocyklazyny. Jest to enzym, który stymuluje masę mięśniową oraz proces utraty tłuszczu. Badania naukowe nad właściwościami pokrzywy indyjskiej zaczęły się już w 1974 roku. Wtedy też Centralny Instytut Naukowo-Badawczy potwierdził działanie pokrzywy indyjskiej, która powoduje przekształcanie się kwasów, co odpowiada za rozpad tłuszczów. W 2005 roku przeprowadzono badania na ludziach, wykonawcą był Instytut Zdrowia Uniwersytet Kansas. W badaniu wzięło udział 30 osób z nadwagą, standardowo grupę tą podzielono na dwie podgrupy. Pierwsza podgrupa stosowała minimalną dawkę 250 mg pokrzywy indyjskiej dziennie. Drugiej podgrupie podawano placebo. Po 3 miesiącach stosowania wyniki były jednoznaczne. Grupa, która przyjmowała pokrzywę indyjską spadła na wadze 4 razy więcej niż grupa stosująca placebo. Przy wyborze preparatu warto szukać takiego, który zawiera minimum 300 mg pokrzywy indyjskiej, specyfik o takiej dawce trzeba przyjmować dwa razy dziennie, tak aby całkowita dzienna dawka wyniosła 600 mg.

3. Pędy jęczmienia

Pędy jęczmienia zawierają więcej witaminy C niż pomarańcze oraz więcej beta-karotenu niż marchew! Specyfik ten posiada również bardzo obszerne ilości błonnika nierozpuszczalnego, który poprawia nie tylko funkcjonowanie jelit, ale także przyspiesza proces odchudzanie. Duża ilość błonnika sprawia, że po spożyciu napoju z pędów jęczmienia będziemy czuć się syci, ponadto pobudza on pracę jelit, co korzystnie wpływa na proces trawienia. Pędy jęczmienia działają również korzystnie na układ odpornościowy i żylaki.

Przepis na napój z pędów jęczmienia.

Do jego wykonania będziemy potrzebować:

  • sok z jednej pomarańczy,
  • sok z połówki cytryny,
  • 150 ml wody,
  • 2 łyżeczki sproszkowanego soku z młodego jęczmienia.

Na sam początek mieszamy w chłodnej wodzie proszek z soku młodego jęczmienia. Następnie dodajemy pozostałe składniki. Pamiętaj! Najwyższej jakości jest proszek z soku młodego jęczmienia.

Autor: Artur Topolski

Komentarze