Maseczki – jesienne nawilżanie

Sezon jesienno-zimowy to ciężki okres dla naszej skóry. Chłód daje się nam we znaki, cera się często przesusza, usta pierzchną a dłonie stają się szorstkie. W tym czasie jeszcze bardziej niż przez resztę roku musimy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu, regeneracji i odbudowie. Potrzebujemy więcej snu, więcej witamin i regularnej pielęgnacji. O diecie i odpoczynku nie musimy się rozpisywać, ale jakie będą najlepsze sposoby na zadbanie o nasze ciało? Zapytaliśmy o to w jednym z ostatnich w tym roku #wyzwańVerbeny na naszym profilu na Facebooku. Nasze Fanki jak zwykle nie zawiodły i zaproponowały wiele zaskakujących przepisów na maski, maseczki, mieszanki ziołowe do kąpieli.

Marta – maseczka na dłonie

Oliwa z oliwek, sok z 2 cytryn, łyżeczka miodu – brzmi jak sos na sałatkę? Nie! To moja maseczka – lekarstwo na suche dłonie. Podgrzewam lekko składniki, a potem zanurzam dłonie w przygotowanej masce. Dla mnie to najlepszy kosmetyk sprawiający, że dłonie stają się aksamitne i gładkie.

Dorota – kąpiel i maseczki

Kąpiel lawendowa – potrzebujemy do niej 1 szklankę koziego mleka, 1 łyżkę oliwy z pierwszego tłoczenia i kilka kropli lawendowego olejku eterycznego. W miseczce należy wymieszać wszystkie te składniki i dodać do kąpieli. Mleko zawiera kwas, który nawilża i wygładza skórę, ale działa też jak peeling.

Maseczka na twarz – potrzebujemy 2 łyżki zmielonych płatków owsianych, 1 łyżkę miodu, 2 łyżki śmietany i 2 krople olejku eterycznego. Składniki maseczki należy wymieszać, nałożyć na twarz na 15 minut a potem zmyć.

Maseczka na twarz – potrzebujemy do niej 1 białko jajka, 1 łyżkę soku z cytryny, 2 łyżki płatków owsianych i 1 pomidora. Wszystko należy zmiksować blenderem, nałożyc na 10 minut na twarz a potem zmyć.

Maseczka na usta – po wymasowaniu przez ok. 5 minut ust plastrem jabłka, należy posmarować je masłem i zostawić na noc, nie zmywać.

Maseczka na włosy – wystarczy wymieszać 2 żółtka i 1 łyżeczkę oliwy, nałożyć na suche włosy na 10 minut, a potem umyć je szamponem.

Usuwanie zrogowaciałej skóry na stopach – wystarczy rozgnieść 6 tabletek aspirynym dodać pół łyżeczki soku z cytryny i wody, a następnie wymieszać, nałożyć miksturę na stopy i owinąć ręcznikiem, a po kilkunastu minutach spłukać wodą.

Dominika – olejowanie włosów

Jedyny i niepowtarzalny sposób olejowania włosów olejem rzepakowym – na pewno im nie zaszkodzi, a bardzo pomoże. Do olejowania warto przygotować się rano lub wieczorem, kiedy mamy więcej czasu na taką pielęgnację. Olej można połączyć np. z białkiem jaja. Na suchych włosach należy równomiernie rozprowadzić olej, przeczesać je szerokiem grzebieniem i zostawić taką maskę na co najmniej godzinę – choć można zostawić olej na włosach całą noc. Po godzinie należy umyć włosy jak zawsze. Po takim zabiegu włosy są piękne, lśniące, nie puszą się i nie elektryzują.

Karolina – złuszczanie i nawilżanie

Po pierwsze złuszczanie martwego naskórka. W tym celu zaprzyjaźniłam się z mieloną kawą, brązowym cukrem, sokiem z cytryny, odrobiną olejku ze słodkich migdałów i niewielką ilością ulubionego żelu pod prysznic. Taka mieszanka zawsze poratuje moją skórę i sprosta każdemu zadaniu. Drugi etap pielęgnacji to nawilżanie. Niezastąpione są naturalne olejki np. kokosowy czy arganowy. Zawsze dodaję odrobinę do mojego balsamu, aby wzmocnić jego działanie. Kolejny etap to przeciwdziałanie chandrze i innym smutkom. I tutaj świetnie radzą sobie owoce i warzywa, które są bogate w witaminy, więc piję każdego dnia pyszne smoothie i koktajle.

Redakcja Zakątka Verbeny

Komentarze