Skuteczne sposoby na koncentrację w pracy

rokitnik w misce

Wszyscy w jakiś sposób pracujemy. Niezależnie od tego, czy wykonujemy swoje zadania w domu, w wielkiej korporacji, własnej firmie, lokalnie, czy globalnie, aktywność zawodowa i codzienne funkcjonowanie wymaga od nas jednego kluczowego elementu – koncentracji. Jak ją osiągnąć wśród tylu rozpraszających bodźców?

Dzwoniące telefony, stale nowe wiadomości, liczne powiadomienia, a do tego konieczność wykonywania bieżących obowiązków – wszystko to wprowadzić może wiele chaosu, stresu i zdenerwowania. W dłuższej perspektywie nadmiar bodźców oraz docierających do mózgu informacji prowadzą do przewlekłego zmęczenia, a czasem nawet wypalenia zawodowego. Jak zatem poprawić skupienie w pracy? Stosując naturalne rozwiązania, które są zdrowymi i przede wszystkim bezpiecznymi sposobami na koncentrację oraz poprawę swojej wydajności. Rozsądek w podejmowanych działaniach w parze z regularnością mogą zdziałać wiele dobrego dla organizmu.

Sposoby na koncentrację w pracy

  • Ruch – ćwiczenia fizyczne oraz przebywanie na świeżym powietrzu są niezbędnymi elementami w życiu, które poprawiają i zwiększają poziom koncentracji w ciągu dnia. Ruch na początek dnia dotleni pracę mózgu oraz nastawi cały organizm do intensywnego działania od samego rana.
  • Podział dnia – wyznaczenie czasu na pracę, maile, kontakt telefoniczny i rozmowy – to najważniejsze, by doprecyzować przebieg dnia, tym samym uniknąć chaosu. Warto wyznaczyć konkretną godzinę na poszczególne czynności. Dzięki temu wszystko będzie wykonane na czas, a lista zadań z podziałem na czynności i priorytety pozwoli skoncentrować się na działaniu. A to z kolei przyspieszy realizację planów.
  • Odżywcze drugie śniadanie, na przykład ciasteczka Verbena z rokitnikiem i kawałkami pomarańczy, które – spożywane w trakcie pracy – będą smakową odskocznią i dostarczą organizmowi niezbędnych składników pokarmowych. Rokitnik zawiera ogrom witamin z grup A, B, C, E i innych, naturalne kwasy omega-3 i omega-6, które wpływają na prawidłową pracę i funkcjonowanie mózgu.
  • Napoje w roli głównej – zamiast napojów energetyzujących czy nadmiaru kawy, sięgaj po koktajle z dawką niezbędnych witamin i minerałów. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy oraz soki z naturalnych owoców, które na koncentrację w pracy działają jak naturalne leki, to niezawodny sposób nawadniania organizmu w ciągu dnia i zwiększania energii z każdą kolejną godziną. Koktajle z chlorofilem, chlorellą czy nasionami Chia dostarczają do organizmu niezbędne witaminy, ale również dotleniają organizm, dodają energii i pobudzają organizm do działania.
  • Odpowiednie otoczenie – porządek na stanowisku pracy pozwoli uniknąć tracenia czasu na szukanie narzędzi, które pilnie powinny znaleźć się pod ręką.
  • Sen, przerwa i wypoczynek – o żadnym z tych elementów nie można zapomnieć, gdyż na dłuższą metę ich brak prowadzi do zaburzeń pracy organizmu, nerwowości, zrezygnowania i przygnębienia.

Koncentracja to nie jedna z możliwości, tylko konieczność. Zwiększa oszczędność czasu, pozwala racjonalnie wykorzystać energię, a także… szybciej zarobić pieniądze. Skupienie zwiększa efektywność, a to prowadzi do satysfakcjonujących efektów pracy, co z kolei przyczynia się do wyższej samooceny.

Wszystkie treści publikowane na blogu zakatekverbeny.pl oparte są na powszechnie dostępnych materiałach i źródłach naukowych. Artykuły opisują właściwości ziół oraz roślin zawartych w wyrobach marki Verbena. Produkty marki Verbena są klasyfikowane jako żywność wzbogacona i znajdują się w rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pamiętajmy, że zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia. 

Komentarze