Stres i zmęczenie – naturalne sposoby na ich redukcję

Widok z góry na ciasteczka i kubek kawy

Stres i zmęczenie dopada każdego z nas. Jest to często spowodowane tym, że pracujemy dużo i do późnych godzin, mamy też wiele ważnych spraw do załatwienia (czasami w bardzo krótkim czasie), pojawiają się problemy i rosnący nadmiar obowiązków. Poprzez ciągłe życie w biegu, stresujemy się wszystkim coraz bardziej oraz czujemy się przytłoczeni i zmęczeni, ale da się mimo wszystko zaradzić temu. Ja mam na to kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym sobie z tym świetnie radzę.

Lawenda

Na redukcję stresu i oznaków zmęczenia, najlepsze są naturalne zioła. Najbardziej lubię wykorzystywać lawendę, która nie tylko ładnie pachnie, ale również ma wiele cennych właściwości. Zapach tej rośliny na działanie uspokajające i ułatwia zasypianie. Dlatego, aby spokojnie i bezproblemowo zasnąć, przy poduszce kładę wysuszone kwiaty i liście lawendy. Innym sposobem jest też kąpiel, do której dodaję kilka kropelek olejku lawendowego, dzięki temu udaje mi się odprężyć po ciężkim dniu pracy.

Melisa

Drugim ziołem, który często mi pomaga, jest melisa. Działa ona uspokajająco, niweluje zmęczenie i poprawia koncentrację. Piję każdego dnia ziołową herbatkę z melisy, dlatego mogę się skupić na najważniejszych rzeczach.

Chmiel

Chmiel również ma świetne działanie: łagodzi stany niepokoju i nadmiernego pobudzenia nerwowego. Czasami przygotowuje sobie ciepłą kąpiel z przygotowanym naparem z chmielu. Działa to bardzo skutecznie na zapobieganie stresowi.

Oprócz stosowania przestawionych przeze mnie metod przede wszystkim należy: zmienić swoje nastawienie, nie myśleć negatywnie i uwierzyć w swoje możliwości! Inaczej będziemy skupiać się tylko na problemach, myśleć negatywnie  i stresować przez to jeszcze bardziej.

Należy pamiętać ze każdemu z nas należy się chwila odpoczynku.

Dziewczyna trzymająca w ręce paczkę ciasteczek

Autorka tekstu: Agnieszka (Instagram: @mojemagicznechwile)

Komentarze