Zioła dla szczupłej sylwetki

Zioła dla szczupłej sylwetki

Wraz z nadejściem Nowego Roku zaczynamy realizować postanowienia noworoczne – planujemy terapie odchudzające, diety, zmianę stylu życia na zdrowszy. Zwykle noworoczny zapał szybko mija i plany pozostają tylko planami. Co więc zrobić aby się nie zniechęcić i w kolejnym Nowym Roku nie planować kolejnych diet i terapii ciesząc się szczupłą sylwetką? Może warto spróbować czegoś nowego, jednocześnie bezpiecznego i skutecznego?

Nie chodzi o jakieś cudowne odchudzające tabletki czy kolejną dietę cud ale o znane i stosowane od wieków zioła. Dlaczego powinniśmy je stosować podczas odchudzania? Odpowiednio dobrane zioła zwiększają skuteczność naszych wysiłków w gubieniu zbędnych kilogramów. Przyspieszają przemianę materii, oczyszczają organizm z toksyn, usuwają nadmiar wody a nawet zmniejszają wchłanianie tłuszczów i węglowodanów z pożywienia. Poznajcie więc listę ziół przydatnych w uzyskaniu szczupłej sylwetki:

1. Liść brzozy

Walkę o szczupłą sylwetkę powinniśmy rozpocząć od terapii oczyszczającej. Z balastem w postaci toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii nie pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Herbata z liści brzozy działa oczyszczająco – zwiększa ilość wydalanego moczu a wraz z nim toksyn, szkodliwych produktów przemiany materii a także nadmiaru wody. Napar ma jeszcze inną ciekawą właściwość – zwiększa wydalanie z organizmu soli co przy współczesnej tendencji do spożywania jej w coraz większych ilościach, może być niezmiernie przydatne, zwłaszcza podczas odchudzania.

2. Babka płesznik

Dbając o zdrową i szczupłą sylwetkę powinniśmy zawsze pamiętać o błonniku. Znajdziemy go oczywiście w różnych produktach spożywczych, jeśli jednak nie możemy lub nie chcemy takich produktów jeść, warto sięgnąć po nasiona babki płesznik. To doskonałe źródło błonnika, które pomoże oczyścić jelita. Dodatkowo zmniejsza nieco apetyt, odczuwanie głodu oraz redukuje wchłanianie tłuszczów z pożywienia.

3. Skrzyp polny

Osoby które chcą poprawić metabolizm powinny sięgnąć po skrzyp polny, odpowiednio przygotowana herbata ze skrzypu polnego zmniejsza obrzęki, większa wydalanie soli i przyspiesza metabolizm. Zawarte w skrzypie składniki mineralne wpływają niezwykle korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci. Stabilizują i zwiększają elastyczność kolagenu, opóźniając procesy starzenia się skóry.

4. Kwiat hibiskusa

Napar z hibiskusa to herbatka o pięknej czerwonej barwie, ciekawym kwaskowatym smaku i niezwykłych właściwościach. Herbatka działa lekko przeczyszczająco, przeciwutleniająco, oczyszczająco, pobudza trawienie, wpływa ochronnie na wątrobę. Herbatka z hibiskusa ma jeszcze jedna ciekawą właściwość szczególnie przydatną podczas odchudzania – pita podczas posiłku zmniejsza wchłanianie węglowodanów z przewodu pokarmowego. Ponadto regularne pice herbaty z hibiskusa pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu , prawidłowego ciśnienia krwi oraz wpływa korzystnie na układ odpornościowy.

5. Yerba mate

Poza właściwościami pobudzającymi herbata z liści ostrokrzewu paragwajskiego poprawia metabolizm oraz zmniejsza odczuwanie głodu, może być więc bardzo przydatna w czasie odchudzania. Napar zmniejsza wchłanianie z przewodu pokarmowego cukrów i tłuszczy oraz ogranicza magazynowanie tłuszczy w komórkach tłuszczowych co pomaga w uzyskaniu a także utrzymaniu szczupłej sylwetki.

Zioła to naturalne źródło substancji pomagających w osiągnięciu wymarzonej wagi. Napary ziołowe są także źródłem soli mineralnych i witamin dzięki czemu pomagają zachować zdrową dietę podczas odchudzania. Wprowadzając zioła do codziennej diety można w sposób naturalny i bezpieczny wspomóc proces odchudzania. Jednocześnie poprawiają nie tylko wygląd ale także zdrowie i samopoczucie.

Autor: Agata Groma z Herbal Leaf

Komentarze