Lawendowe sposoby na uspokojenie

kwiaty lawendy na drewnie

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. W wielu sytuacjach działa motywująco, ale potrafi też porządnie przytłoczyć. Nie chcąc sięgać po farmaceutyczne specyfiki, ćwiczymy wytrwale oddech, myślimy o zielonej trawie, ale czasem i to zawodzi. Jeśli i Tobie zdarza się częściej denerwować, zobacz, w co warto się zaopatrzyć, i wybierz sprawdzony sposób na wytonowanie złych nastrojów.

Jeżeli wolisz naturalne metody, musisz baczniej przyjrzeć się lawendzie. To roślina, która pod wieloma różnymi postaciami potrafi skutecznie obniżyć wysoki poziom negatywnych emocji. Podpowiadamy, jak dzięki niej zredukować stres i pomóc organizmowi się wyciszyć.

Zasmakuj spokoju

Jedną z kluczowych pozycji wśród rekomendowanych ziół na uspokojenie zajmuje właśnie lawenda. Kwiaty i liście lawendowe usatysfakcjonują najbardziej rozpieszczone eksperymentami kulinarnymi podniebienia. Zadbają też o nienaganną kondycję układu trawiennego. Wszelkie napary, nalewki, ale i ususzone listki sypane wprost do potraw, to propozycje dla pragnących zakosztować zdrowia w kuchni.

paczka cukierków o smaku lawendy

Łasuchom natomiast spodoba się to ziele zamknięte w formie cukierka o smaku borówki. Ta smakowita słodkość nie tylko podniesie poziom cukru we krwi i poprawi nastrój, ale również poskromi złe emocje. Choć same cukierki Verbena nie są lekiem na uspokojenie, to z pewnością w wielu domach na stałe wejdą do repertuaru lawendowych łakoci. Intensywne walory smakowe idą w parze z dobroczynnym działaniem neutralizującym stres, zaś lawenda jest na tyle wszechstronna, że zaniepokojonych rozluźnia, a znużonych mobilizuje.

Lawenda na spokojny sen

Któż z nas nie raz bezskutecznie próbował zasnąć, mając w głowie tysiąc ważnych spraw do przeanalizowania? Borykając się z brakiem snu, powinniśmy w pierwszej kolejności sięgać po naturalne i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia sposoby. Zamiast farmaceutycznych specyfików rozsądniejszym wyborem będą np. zioła na uspokojenie, które staną się naturalnym sojusznikiem w walce z bezsennością. Pomocna w zasypaniu jest również lawenda. Płócienny woreczek z suszonym kwiatem umieszczony pod poduszką sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się przyjemnie i pachnąco, a intensywny aromat uśpi nawet nocnego marka.

Lawendowy masaż na zdrowie

Jeśli zastanawiasz się, jak jeszcze można radzić sobie z nerwami, to odpowiedzią niech będzie olejek lawendowy. Masowanie skroni czy całego ciała aromatycznym specyfikiem pozytywnie wpłynie na układ nerwowy, w tym gorszy nastrój. Wcieranie go w bolące miejsca z pewnością złagodzi uczucie dyskomfortu. Związki aromatyczne zawarte w olejku lawendowym znakomicie sprawdzą się jako naturalne perfumy do ciała i wnętrz. Z kolei kąpiel z kilkoma kroplami płynu, zamieni się w rytuał jak z najlepszego spa.

Każdy z nas ma kilka najbardziej pasujących sposobów na uspokojenie. Bywa, że i one czasem zawodzą. Wtedy też należy wrócić do bezkonkurencyjnej lawendy, która doskonale ukoi nerwy. Wdzięczna, pachnąca roślina zdobiąca dotąd nasze ogrody i parapety, od dziś może na stałe zagościć we wszystkich pomieszczeniach naszego domostwa. Sypialnia, jadalnia, a może salon? Lawenda na uspokojenie wszędzie jest mile widziana.

Wszystkie treści publikowane na blogu zakatekverbeny.pl oparte są na powszechnie dostępnych materiałach i źródłach naukowych. Artykuły opisują właściwości ziół oraz roślin zawartych w wyrobach marki Verbena. Produkty marki Verbena są klasyfikowane jako żywność wzbogacona i znajdują się w rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pamiętajmy, że zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia. 

Komentarze